Zaznacz stronę

Zakup zegarka, zwłaszcza markowego, to nie lada wydatek – nic więc dziwnego, że wiele osób rozważa zakupy w internecie, wychodząc z założenia, że jest to optymalne rozwiązanie. Zakup zegarka w sklepie stacjonarnym jest zdecydowanie korzystniejszy pod względem ekonomicznym, koszt inwestycji internetowej może być nawet do trzydziestu procent niższy niż w przypadku sklepów stacjonarnych.

Dobra jakość – atrakcyjna cena

Niepodważalną zaletą sklepów internetowych jest niższa, bardziej atrakcyjna cena oferowanych produktów. Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że niższa cena w znaczny sposób wpływa na jakość oferowanych produktów, jednakże rzeczywistość weryfikuje to stwierdzenie – jakość zegarków w sklepach internetowych i stacjonarnych jest porównywalna, a w przypadku produktów markowych, praktycznie taka sama.
Należy jednak pamiętać, że Internet to przysłowiowe pole do popisu dla wszelkiego rodzaju oszustów, dlatego też, decydując się na transakcję online, najlepiej szczegółowo sprawdzić wiarygodność sprzedającego.
Warto także zwrócić uwagę na opis zegarka oraz zdjęcia stanowiące jego dopełnienie – rzetelny sprzedawca dołoży starań, aby opis był przejrzysty i zrozumiały dla kupującego, a zdjęcia czytelne. Jeśli opis nie obejmuje szczegółowych informacji lub jest dla kupującego mało wyczerpujący, należy skontaktować się ze sprzedawcą i poprosić o uzupełnienie informacji.
Wszelką korespondencję mailową należy zachować, także po finalizacji przedsięwzięcia – może ona posłużyć jako dowód w przypadku ewentualnego konfliktu interesów (np. w przypadku, gdy okaże się, że otrzymany towar jest niezgodny z opisem lub posiada wady, o których nie poinformował sprzedający).

Co powinien posiadać dobrej jakości zegarek?

Wybierając zegarek, także w sklepie internetowym, należy zwrócić uwagę na jego parametry techniczne, od których w głównej mierze zależy funkcjonowanie gadżetu. Podstawową kwestią jest w tym przypadku mechanizm, od którego zależy sprawne i bezproblemowe działanie zegarka.
Ogólnie rzecz ujmując, współczesne zegarki dzielą się na kwarcowe, mechaniczne i automatyczne. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest napęd kwarcowy, którego motorem napędowym jest zainstalowana wewnątrz bateria. Baterię należy wymieniać zgodnie z potrzebami – w zależności od modelu co półtora roku do trzech lat. Zegarek z napędem kwarcowym odznacza się nowoczesnością, dokładnością i precyzją w zakresie wskazywania czasu.
Mechanizm klasyczny, określane mianem nakręcanego, to rozwiązanie znane od dawna. Wydawać się może, że w czasach współczesnych nakręcane zegarki odejdą do lamusa – rzeczywistość weryfikuje jednak to stwierdzenie dowodząc, że klasyczny mechanizm często znajduje zastosowanie w ekskluzywnych, eleganckich zegarkach współczesnych.
Zegarki z napędem mechanicznym nie wymagają baterii, nie mniej jednak należy je systematycznie nakręcać w celu prawidłowego działania. Nowoczesną alternatywą dla mechanizmu mechanicznego, są napędy automatyczne, w których zegarek jest nakręcany dzięki ruchom ręki.