Zaznacz stronę

Wiele osób szukających pracy jest zdania, że najważniejsza w całym procesie poszukiwania zatrudnienia jest rozmowa kwalifikacyjna – jeśli już się na nią stawimy odpowiednio przygotowani, to szanse na angaż są bardzo wysokie. Poza tym (przynajmniej w teorii) rozmowa kwalifikacyjna pozwala zorientować się w wymaganiach pracodawcy jak również szczegółach odnośnie wynagrodzenia jakie proponuje. Nie od dziś jednak wiadomo, że o sprawy finansowe w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej pytać się nie powinno, a wiedza którą posiadamy na temat proponowanych zarobków dotyczy zazwyczaj kwoty brutto.

Jak zatem wyliczyć wysokość pensji, którą dostajemy do ręki? Pomocny okaże się bez wątpienia kalkulator wynagrodzeń który bardzo łatwo znaleźć w Internecie. Pozwala on wyliczyć realną kwotę (netto) jaką otrzymamy od pracodawcy po potrąceniu wszelkich należnych składek, czy zaliczek na poczet podatku dochodowego. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej kalkulator wynagrodzeń – przejść do właściwej strony i we wskazanych polach kalkulatora wpisać odpowiednie wartości.

Wynik otrzymamy automatycznie – co ważne możemy przeliczyć wysokość pensji zarówno w skali miesiąca, jak i roku. Definiując odpowiednio parametry tegoż narzędzia bardzo łatwo uzyskamy niezwykle przydatne informacje na temat naszego wynagrodzenia.