Zaznacz stronę

Nauka jakiegokolwiek języka obcego jest bardzo wymagająca, pochłania bardzo wiele czasu, ale uczy staranności i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonego przez nas celu jakim jest nauka konkretnego języka obcego.
No właśnie jakiego języka obcego warto uczyć się obecnie? To pytanie zadaje sobie bardzo wielu ludzi, czy to osoby pracujące na etacie, które chcą pogłębiać swoją wiedzę i zdobywać nowe umiejętności, które można z czasem wykorzystać w CV, czy studenci którzy chcą stać się atrakcyjni na rynku pracy.

Język angielski używany przez bardzo wielu ludzi na świecie stał się tak zwanym “językiem biznesowym”. Nauka języka angielskiego jest już oczywistością a mianowicie jego doszkalanie na coraz to wyższym poziomie, więc język angielski w dzisiejszych czasach to standard. Jakich języków obcych zatem uczyć się aby być atrakcyjnym na rynku pracy?

Przeglądając oferty pracy z łatwością można zauważyć że poszukiwani są specjaliści z językiem chińskim, czy koreańskim. Ze znajomością tych języków pracodawcy oferują najwyższe wynagrodzenie z powodu braku osób, które spełniają te wymagania. Kolejnymi językami, którymi warto się zainteresować to języki skandynawskie, czyli: szwedzki, duński, finlandzki, norweski. Dzięki znajomości któregoś z powyższych języków powinniśmy bez problemu znaleźć zatrudnienie nie tylko w Polsce ale i w europie jak i na świecie. Bardzo mało osób włada tymi językami więc ich znajomość procentuje w “oczach” pracodawcy. Obecnie są to języki egzotyczne i jest na nie bardzo duże zapotrzebowanie. Nie powinniśmy jednak porzucać nauki języków standardowych na przykład takich jak hiszpański, włoski, niemiecki, francuski, czy rosyjski, który ostatnio wraca do łask. Te języki nadal będą i są potrzebne, dlatego warto także się ich uczyć a dodatkowo jako uzupełnienie zacząć naukę jakiegoś języka egzotycznego o których była mowa.