Zaznacz stronę

Rok 2019 dostarczy z pewnością wielu niezapomnianych emocji dla pasjonatów sportu. Może nie będzie to skala roku ubiegłego, gdzie z niecierpliwością oczekiwano Mundialu w Rosji, ale i tak z pewnością, każdy kibic znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie stałych imprez, które corocznie goszczą w kalendarzu sportowym i zawsze przyciągają rzesze fanów. Obok tego pojawią się, również wydarzenia rzadziej występujące, na które z pewnością skusi się nie jeden widz. Tak, więc usiądźcie wygodnie złapcie terminarze i notujcie najważniejsze tegoroczne spektakle.
Wszystko zaczyna się już za kilka tygodni w austriackim Seefeld. Dokładnie w terminie 20.02-03.02. odbędą się Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym. Z pewnością biegi narciarskie z powodu braku Justyny Kowalczyk, nie dostarcza polskim kibiców już, tak wielkich emocji. Przeciwnie bardzo  gorąco będzie pod skoczniami w Innsbruck i Seefeld. Tam wyrosło nam w ostatnim czasie kilku pretendentów do indywidualnego medalu, na czele z Kamilem Stochem. Dobra forma zespołu pozytywnie rokuje, również pod względem wyników w konkursie drużynowym. Kibicujmy i miejmy nadzieję, że polska ekipa wróci z tych mistrzostw z workiem medali.
Jak możemy sprawdzić na renomowanym serwisie internetowym https://baseball-statistics.com/betfan/, po zimowych doznaniach jeszcze w marcu otrzymamy dawkę piłkarskich emocji w wydaniu reprezentacyjnym. Z wiadomego względu najbardziej nas będzie interesowała postawa polskiej reprezentacji. Czy selekcjoner udźwignie ciężar prowadzenia polskiej kadry? Czym nas zaskoczy? Czy w końcu zawodnicy zaczną grać pod jego wodzą na miarę oczekiwań kibiców? Na te pytania dostaniemy odpowiedź już 21.03 i 24.03, gdzie kolejno zmierzymy się z Austrią i Łotwą. Oby wiara w drużynę po tych dwóch meczach wzrosła.
W maju natomiast w zastępstwie ubiegłorocznych MŚ w Rosji otrzymamy pakiet emocji z kolejnego wielkiego turnieju, który zostanie rozgrany na krajowym podwórku. 23.05 będziemy mieli możliwość obejrzenia na stadionie w Lublinie meczu inaugurującego Mistrzostwa Świata w piłce nożnej do lat 20. Z pewnością nie zabraknie walki i zaangażowania wśród młodych chłopków, a polskie boiska ugoszczą wiele przyszłych gwiazd futbolu.
Patrząc oczami kibiców piłki nożnej najbogatszy w wydarzenia jest, jednak czerwiec. Zostaniemy zasypani mnogością imprez:

  • Finał piłkarskiej LM w Madrycie
  • Turniej finałowy Ligi Narodów UEFA
  • Piłkarskie MŚ kobiet we Francji
  • Kolejne mecze eliminacji piłkarskich ME
  • Copa America, Złoty Puchar CONCACAF i Puchar Narodów Afryki
  • Piłkarskie ME do lat 21 z udziałem polskiej drużyny narodowej

Prawdziwa obfitość i różnorodność. Koniecznie należy zaplanować dłuższy urlop w pracy.
Odchodząc od piłki nożnej warto, również zwrócić uwagę na coroczne turnieje tenisowe Wielkiego Szlema, które zawsze sprawiają wiele emocji i przynoszą szereg niespodzianek. Poza tym wielu kibiców z pewnością przyciągnie nowy sezon F1, gdzie do rywalizacji wraca Robert Kubica. Podsumowując, ponownie każdy z pasjonatów sportu znajdzie coś odpowiedniego dla siebie w roku 2019.