Zaznacz stronę

Jak spawa się aluminium

Spawanie aluminium pozwala łączyć ze sobą różne kawałki tego materiału. Sposobów spawania aluminium znamy szeroką gamę. Poleca się spawanie łukowe w osłonie gazu. Najbardziej znane metody spawania to MIG oraz TIG, korzystające z helu i aragonu. Gaz powinna cechować spora czystość, ponieważ aluminium to subtelny metal. Metoda MIG jest pomocna podczas spawania materiału mającego 1 mm grubości. Spawanie TIG przydaje się do cieńszych materiałów. Metody TIG i MIG sprawiają, że metal jest chroniony przed utlenianiem, które przyczynia się do zmniejszenia jego trwałości. Gazy osłonowe przyczyniają się do zmiany zjawisk fizykochemicznych. Aluminium spawa się również elektrodą scaloną, jednak ta metoda nie jest tak popularna jak inne sposoby łączenia dwóch kawałków aluminium. Modny jest obecnie gaz Mison. Gaz ten złożony jest z argonu oraz tlenku azotu. Mison przyczynia się do otrzymania gładkiego lica spoiny i sprawia, że wtopienie w spawany materiał jest dyskretne, niełatwo jest ujrzeć miejsce spojenia, aluminium wygląda na jednolite w pełni. Takie rozwiązanie jest nowoczesne i innowacyjne.

Zalety aluminium są wielorakie

Jakie są zalety aluminium? Jest to metal stosowany w niskich temperaturach, wytrzymały, nietoksyczny oraz w pełni czysty i higieniczny. Stosuje się go w przemyśle spożywczym oraz do wytwarzania opakowań. Aluminium niełatwo ulega korozji, a to nie jest typowe dla wszystkich metali, jedynie dla niektórych.
Argon jest chemicznie obojętny, co jest jego atutem. Jonizowanie przestrzeni między elektrodą a materiałem jest realizowane na co dzień. Hel cechują obojętność chemicznie, lżejszy od powietrza. Hel jest niestety drogim gazem. Część firm potrafi przeprowadzać spawanie aluminium we wszystkich krajach świata, uzyskując wysokie dochody. Spawanie aluminium to doskonały sposób na biznes – dobrej jakości maszyny oraz eksperci potrafią przyczynić się do prosperity niejednej firmy. Konieczność stosowania przepisów BHP, wielokrotne audyty i innego rodzaju kontrole, komplikacje z pracownikami, konieczność nabywania kosztownych urządzeń, awarie maszyn – jest to codzienność wielu firm. Solidne firmy radzą sobie coraz lepiej w rynkowej rzeczywistości, unikając problemów i zyskując spore dochody. Aluminium stosuje się jako element maszyn i urządzeń. Uzyskanie wysokiej jakości spawów wymaga zatrudnienia spawaczy o wysokich kwalifikacjach. Wiedza, umiejętności oraz profesjonalizm spawacza sprawiają, że jakość spawania jest wysoka. Każdej firmie zależy na zatrudnianiu profesjonalnych pracowników, którzy sprawdzą się latami. Szkoda zatrudniać pracowników na krótki czas, lepiej wynająć profesjonalną kadrę, która będzie pracować na rzecz danej firmy.