Zaznacz stronę

Wyremontowanie domu albo umeblowanie po kupnie to ogromnie drogie i czasochłonne zajęcie. Szczególnie dwa miejsca, to znaczy kuchnia i łazienka rodzą duży problem i najwięcej kosztują. Gdy ktoś zabiera się za to, to musi mieć na uwadze parę ważnych rzeczy, żeby jego pieniądze i praca nie zostały wyrzucone w błoto.

Wiele osób na podłogę i ścianę w łazience i kuchni przykleja płytki. Są one dość wytrzymałe i wygodne do czyszczenia, a dodatkowo dobrze dopasowane podkreślają styl mieszkania. Propozycja płytek jest ogromna, w praktycznie każdym salonie z artykułami wyposażenia wnętrz bez problemu znajdziemy dużą ilość różnych kolorów i wzorów. Płytki łazienkowe oraz terakota mogą mieć także bardzo różnorodne wymiary. Znaleźć można kafelki mające kilka centymetrów, a można tak ogromne, że w małej łazience starczyłyby trzy na długość ściany. Widzimy więc że dostępność terakoty i płytek jest duża i jedynie od pomysłowości osoby projektujące zależeć będzie, co przyklei się na ścianę.

Wybór taki może dać duże możliwości podczas projektowania, lecz równocześnie może być dużym utrudnieniem dla osoby się tym zajmującej. W zależności od preferencji możemy wszystko zrealizować w takiej samej, stonowanej kolorystyce, lecz można również wykorzystać bardzo modne ostatnimi czasy kontrastowe zestawienia wielkości i kolorów.