Zaznacz stronę

Toaleta jest ważnym miejscem dla każdego z nas. Powody sa wręcz oczywiste. Korzystamy z niej od kilku do nawet kilkunastu razy dziennie, co tygodniowo daje nam kilka, a nawet kilkanaście okrągłych godzin. Warto zatem zadbać aby było to miejsce odpowiednio dostosowane do naszych potrzeb, to jest, wyposażone w dobre sprzęty, o ciekawym wystroju, a także niegorszym oświetleniu. Każdy aspekt ma tutaj znaczenie, od lamp przez kafle po ręczniki, z tego względu, że spędzamy tam czas zaraz po przebudzeniu oraz tuż przed snem, co dodatkowo wpływa na nasz komfort psychiczny oraz samopoczucie, które będzie nam towarzyszyło po opuszczeniu pomieszczenia.
Powinniśmy zatem skupić się na każdym zmyśle, a zatem zadbać także o nasz węch.

Oczywistym jest, że korzystanie z toalety wiąże się z różnymi zapachami, od tych związanych z kosmetykami, perfumami, po te, które dotyczą czynności fizjologicznych. Warto zatem zadbać o komfort nasz jak i zarówno korzystających po nas z tego miejsca. Z pomocą przychodzi nam tutaj odświeżacz powietrza, który możemy zamontować w dozowniku, w odpowiednim dla nas miejscu w toalecie. Odświeżacze powietrza możemy nabyć w postaci sprayu, w opakowaniu podobnym do lakieru do włosów, które są przenośne lecz mało estetyczne.


Drugą opcją są małe wkłady do odświeżaczy, które umieszczamy w dozownikach zamontowanych w dowolnym miejscu. Jest to doskonała alternatywa dla przenośnych odświeżaczy, a przy okazji dla bardziej wymagających klientów, którzy dbają bardziej o wystrój wnętrza swoich toalet. Cena odświeżaczy, zarówno jednych jak i drugich, waha się od kilku do kilkunastu złotych, nie jest to zatem zbyt duży wydatek, który obciążyłby nasze rachunki w sposób odczuwalny.

Dla ceniących sobie wygodę, z pomocą przychodzą dozowniki automatyczne, które samoczynnie rozpylają odświeżacz, bez naszego udziału. Dozowniki takie są zasilane na baterie i zapewniają nam długotrwały efekt, neutralizując nieprzyjemne zapachy i nadając naszym pomieszczeniom świeżości. Zazwyczaj urządzenia te posiadają możliwość ustawienia częstotliwości emisji odświeżacza w sprayu w odstępach co kilka, kilkanaście bądź kilkadziesiąt minut. Dozowniki takie zazwyczaj wykonane są z tworzywa sztucznego, nie są zbyt wielkie oraz w większości, dostępne są w kolorze białym. Cena takich umilaczy wynosi kilkanaście do kilkudziesięciu złotych, co zatem, tak jak w przypadku samych odświeżaczy, nie jest zbyt wielkim obciążeniem dla naszego portfela, co bez wątpienia jest ogromnym atutem.

Toaleta to miejsce, z którego każdy z nas korzysta przynajmniej kilka razy dziennie. Znajdujemy się tam zaraz po przebudzeniu i tuż przed spoczynkiem. Warto zatem zadbać aby wnętrze było przyjemne, a zmysłom naszym dostarczane zostawały jedynie pozytywne bodźce. Jednym z nich jest bez wątpienia odświeżacz powietrza, który zapewni nam przyjemny, neutralny zapach, nie wiążący się z niczym co mogłoby źle wpłynąć na nasze samopoczucie. Dodatkowo, dostępne w dozownikach automatycznych, sprawiają, że nie musimy nawet o nich pamiętać. Inwestycja na zaledwie kilkadziesiąt złotych, a mocno wpływająca na stopień naszego samopoczucia.

Tu znalazłem ciekawe nuty zapachowe do automatycznych dozowników.